Miesięczne archiwum: Grudzień 2013

Co to są parabanki i jaki rodzaj działalności prowadzą?

Czy w dzisiejszych czasach da się funkcjonować bez zakładania konta bankowego? Można chyba przyznać, iż tak, lecz niewybranie powyższego rozwiązania bez wątpienia będzie stanowiło utrudnienie w normalnym funkcjonowaniu.

W pierwszej kolejności należy pomyśleć, gdzie mogłyby być lokowane środki, które zdobywamy z racji pobierania określonego wynagrodzenia. Istnieją wprawdzie nadal jeszcze przelewy pocztowe, ale korzystanie z nich jest skomplikowane przykładowo dlatego, iż wymagają obecności w mieszkaniu w regularnych porach w ciągu dnia, w czasie pracy listonosza. Skoro zatem konta są tak wysoce popularne, nie powinno zastanawiać istnienie tak różnych przedsiębiorstw, jakie mają w ofercie ich prowadzenie. Często są to po prostu banki, ale przy rozważaniu tej tematyki pojawia się także problem co to parabanki?

Ta brzmiąca nieco zawile nazwa, dla wielu osób stanowi zagadkę. Prawdą jest jednak, że pod nazwą parabanku kryją się wszelkie instytucje, które zajmują się działalnością porównywalną do bankowej, albo jednakową. Zazwyczaj sądzi się, że zasadniczo są to zwyczajnie spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe nazywane SKOKami. Ale niekoniecznie. Odpowiedź na pytanie sformułowane co to parabanki, zlokalizować możemy w polskim prawie. Dowiemy się z niego zatem, iż instytucje te mogą realizować wyjątkowo zbliżoną działalność do banków, ale nie muszą spełnić wszystkich wymogów, jakie są niezbędne, żeby nazwać działalność mianem bankowej. Parabanki mają zatem prawo przyznawania pożyczek, które przynajmniej teoretycznie powinny być korzystniej oprocentowane, co wynika z członkostwa kredytobiorcy w takich instytucjach. Również jeżeli posiadamy dodatkowe środki, możemy je umieścić na koncie oszczędnościowym, które prowadzone będzie przez parabank.

Możemy spostrzec swoistą prawidłowość, iż często nie korzystamy z ofert, o których posiadamy mało wiadomości. Jest to niewątpliwie właściwe podejście, ponieważ pozwala na uniknięcie utraty środków. Jednak ponieważ propozycje parabanków bywają bardzo atrakcyjne, opłaca się dowiedzieć o nich więcej.

Czym właściwie jest pętla pożyczkowa, i w jaki sposób się z niej wydostać?

Przedstawiany artykuł będzie poruszać pewną naprawdę istotną kwestię, jaką ewidentnie jest pętla pożyczkowa. Rozpocznijmy więc od wytłumaczenia, to zaś najprościej będzie wykonać za pomocą przykładu. Na przykład wyobraźmy sobie człowieka, nazwijmy go Panem Kowalskim, któremu brak jest pieniędzy na realizację wybranego celu. Co wobec tej sytuacji robi? Zagadka wcale nie jest trudna, idzie do banku, w takim miejscu jednak okazuje się, że jego zdolność kredytowa jest na tak niskim poziomie, że nie może pozyskać ani grosza. W takich okolicznościach kieruje się do firmy z pożyczkowej branży, gdzie bez jakichś wybitnie dużych kłopotów dostaje pożądane środki. Wystarczy ledwie kilkanaście minut i wraca z pieniędzmi. Wszystko jest niby ok, jednak już po kilku tygodniach otrzymuje list z ponagleniem do zapłaty. Suma całościowa jest olbrzymia, o wiele większa niż pożyczona kwota. Pan Kowalski nie ma środków na spłatę zadłużenia (bo jeszcze nie otrzymał wypłaty lub zdążył ją przejeść), decyduje się w związku z tym na pobranie kolejnej pożyczki. Co można zrozumieć zwraca się do innej firmy, ale że finansowych instytucji mających do zaoferowania pożyczki bez BIK i bez konieczności przedkładania zaświadczeń jest mnóstwo, zupełnie bezproblemowo dostaje następny gotówkowy zastrzyk. Część odłoży na spłatę, część na wydatki codzienne, po jakimś czasie pojawia się dobrze poznany już kłopot- skąd by tu wziąć pieniądze na spłatę… i znowu pożyczkowe koło zaczyna się kręcić.

Czytaj dalej

Świeży „gracz” na rynku pożyczek: wonga.com

Parę miesięcy temu, w największych stacjach TV pojawiać zaczęła się reklama, zupełnie nietypowa, jak na polskie realia. W reklamie tej mamy animowane osoby, a konkretnie kobiety, co więcej, są to kobiety z lekko rosyjskim akcentem (co zapewne jest powodem niedużej wiedzy na temat naszego kraju) rekomendują skorzystanie z usług firmy finansowej, w której wszystko jest proste i podane w klarowny sposób, nic nie jest ukryte. Co ciekawe, kobiety te są już naprawdę dojrzałe, żeby nie powiedzieć stare, co delikatnie mówiąc gryzie się z tym, co oglądamy na co dzień, czyli z wizją pięknych, młodych i majętnych osób.

f05

Nie ma jednak sensu dywagować nad spotem bo oferta wonga.com została przyjęta w Polsce naprawdę dobrze. Dziś wymieniamy ją razem z innymi znanymi firmami, a przecież jeszcze jakiś czas temu nikt o „wonga.com” nie słyszał. Propozycja firmy jednak jest na tyle okazyjna, że należy o niej wspomnieć kilka rzeczy. Z pewnością rekomendacją dla firmy będzie to, że wonga działalność rozpoczęła w roku 2007 w Anglii, a dziś po sześciu latach, jej oferta udostępniona jest już na terenie trzech kontynentów!!! Spowodowane jest to między innymi jasnymi warunkami nakreślonymi w umowie. Często jest to również zaznaczane w spotach telewizyjnych (przejrzystość oferty).

Kwoty pożyczek są jak to w przypadku pożyczek bywa- nieduże, max możemy dostać 750 złotych. Co z oprocentowaniem? Dla porównania, najpopularniejszej wysokości pożyczka, na 500 zł, kosztuje nas niecałe 590, taką informację możemy odszukać na stronie głównej serwisu. Wypada w tym miejscu zaznaczyć, że jest to strona naprawdę intuicyjna. Jest łatwa w obsłudze do tego stopnia, że z łatwością będą poruszać się po niej nawet mniej zaawansowani internauci. Od momentu znalezienia się na stronie do wysłania wniosku mamy zaledwie parę kliknięć myszką. Z resztą najlepiej sprawdzić samemu stronę, aby zobaczyć jak to w rzeczywistości wygląda. Przy okazji warto zarekomendować jeszcze jeden serwis, na którym możemy odnaleźć wiele pomocnych wiadomości, nie tylko związanych z wonga.com, ale i dotyczących szeregu innych firm finansowych. Na łamach strony zamieszczona są rankingi i kompleksowe analizy najpopularniejszych pożyczkodawców. Opłaca się sprawdzić serwis: http://pozyczkiprzezinternetbezzasw.pl.