Kłopoty ze spłatą długów

Kłopoty ze spłatą długów

Niestety mimo wzrostu płacy minimalnej coraz więcej osób ma kłopoty finansowe. Według szacunku Biura Informacji Gospodarczej Info Monitor na koniec ubiegłego roku Polacy byli zadłużeni aż na 39,82 mld złotych, czyli o 1,5 mld więcej niż w 2012 roku. Jednak powoli zmniejsza się tempo przyrostu długów. Czy to oznacza, że jesteśmy mądrzejsi i nie bierzemy kredytów na zachcianki, a nauczyliśmy się oszczędzać?

Kiedy warto wziąć kredyt?

Jest to bardzo dobre pytanie, ponieważ wiele osób nie ma pojęcia jaka powinna być poprawna odpowiedź lub stwierdza, że w sumie cel jest obojętny. Niestety nie. Zacznijmy od tego, że kredytów udzielają tylko banki. Kiedy idziemy do swojego banku po kredyt na pewno musimy podać cel, na jaki chcemy go zaciągnąć. Najczęściej podajemy zakup nowego samochodu, remont mieszkania, zakup nieruchomości czy co na kłopoty spłatę poprzednich długów – od tego jest kredyt konsolidacyjny, o jaki też można się ubiegać. Nie powinniśmy jednak brać kredytów na błahostki takie jak piąty telewizor w domu czy wczasy na rajskich wyspach. Poskutkować to może kłopotami. Jednak dzisiaj jest o wiele trudniej dostać jakikolwiek kredyt, ponieważ biorąc pod uwagę długi statystycznego Polaka banki są świadome, że mogą mieć problemy ze ściągnięciem należności lub też widzą, że zarobki są niewystarczające, aby regularnie kredyt spłacać.

A co wiemy o pożyczkach?

Pożyczkę można wziąć w banku lub instytucji parabankowej, a nawet kiedy dostajemy pieniądze od rodziny z zastrzeżeniem, że mamy je po jakimś czasie oddać jest to pożyczka. Warto wiedzieć, że pożyczki nawet od osób prywatnych na przykład rodziców też musimy zgłaszać w urzędzie skarbowym. Oczywiście urząd sam z siebie nie odkryje, że ktoś z rodziny nam pożyczył pieniądze, jeśli nie jesteśmy osobą publiczną, ale ciągle ktoś może na nas donieść, dlatego tak ważna jest świadomość, że i taką pożyczkę trzeba zgłosić.

Problemy ze spłatą

Mimo, że pożyczki kuszą coraz niższym oprocentowaniem i dogodnym rozłożeniem rat na wiele lat to i tak mnóstwo osób ma problemy z ich spłatą. Istnieje nawet pojęcie takie jak bankructwo gospodarstwa domowego. Dzisiaj my jako osoba fizyczna możemy ogłosić, że jesteśmy bankrutami i niestety się to zdarza dość często. Nie umiejętnie brane kredyty, albo spłacanie jednego kredytu drugim może spowodować, że będzie nam w końcu potrzebny kredyt dla zadłużonych z komornikiem. Czasem warto pomyśleć o konsolidacji naszych wszystkich zobowiązań przed wzięciem kolejnego kredytu, ponieważ i w kredytach konsolidacyjnych oprócz spłaty naszych długów od banku dostać możemy jeszcze gotówkę na dowolny cel. Obecnie jest to najbezpieczniejsze narzędzie oddłużające. Oczywiście nadal mamy kredyt do spłacenia, ale jeden i rozłożony na niższe raty. A to właśnie wysokość rat jest najczęściej problemem.

Gdzie znajdziemy informacje o kredytach dla zadłużonych?

Więcej informacji znajdziemy pod tym adresem http://judaszowesrebrniki.pl/jak-wyglada-kredyt-dla-zadluzonych-z-komornikiem. Każdy ma szansę wyjść z długów, dzięki tym poradom.